İkitelli OSB Blok No:7

Başakşehir/İstanbul/Türkiye

Sipariş&Bilgi Hattı

+90 533 073 94 03
+90 532 200 07 77

Mail

info@foamsan.com

NEDEN EPE KÖPÜK?

1970 Yıllar da üretimine başlanan Epe köpük yani polietilen köpük, etilen ve propilen malzemelerinden hazırlanan, yarı esnek veya esnek polimerden imal edilen, plastik esaslı bir malzemedir. Bağsız gözenek yapısı nedeniyle dış yüzeyi düzgün olarak elde edilebilmektedir. Diğer materyallere göre daha çok tercih edilmesinin nedeni ise çevre dostu olması ve %100 GERİ DÖNÜŞÜMLÜ bir ürün olmasıdır. Ayrıca yapısında ozon tabakasını incelten HCFC- CFC maddeleri ve çevreye zarar veren katmium, kurşun, civa, chromium gibi maddeler de bulunmamaktadır. Epe köpük kapalı bir hücre yapısına sahip olduğu ve orta yoğunlukta üretildiği için su, nem, toz, yağ gibi istenmeyen dış etkileri üzerinde barındırmamakta ve geçirgenliği bulunmamaktadır. Özellikle kimyasallara karşı dirençli olması sebebiyle bakterilere kuluçka ortamı oluşturmamaktadır.

Epe Köpük ürünlerinize değer katar, A noktasından B noktasına güvenle ulaşır!

Epe Köpük sevkiyatta zarar görebilecek ürünlerinize minimum maliyet maksimum koruma sağlar.

Mekanik ve fiziki darbelerin yoğurarak çözümler, koku ve tat açısından tamamen nötrdür, hava ile kesinlikle reaksiyona girmemektedir. Bu sebeple zamanla çürüme yapmaz, rutubet tutmaz ve rutubete oldukça dayanıklıdır.

Epe köpüğü mobilya, hediyelik eşya, aydınlatma, elektronik, mutfak ve banyo, cam sanayi, otomotiv ve seramik ve daha birçok alan da gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. %100 geri dönüşümlü olması sebebiyle çevre dostudur ve çevre güvenliği için rahatlıkla kullanılabilen bir üründür. Aynı zamanda ekonomiktir. Pek çok alanda ekonomik olması açısından tercih edilmekte ve yine birçok ürün yerine ikame edilmektedir. Tekrar tekrar kullanılabilir geri dönüşüme katkılı bir ürün olması sebebiyle doğa dostudur, bu sebeple doğaya önem veren kişilerin ve firmaların ilk tercih sebeplerinden biridir. Her yüzeyine plastik (HDPE-LDPE vs)  laminasyonu da yapılabilmektedir.

Bu sebeple üzerine kaplama yapılabilir. Aynı zamanda suya müthiş bir dayanıklılığı vardır ve kaldırma gücü nedeniyle can yeleklerinin vazgeçilmez materyalidir. Islak zeminlerde, ıslak alanlarda da çözüm odaklı bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu özelliği sayesinde kullanım alanı büyük oranda artmaktadır.

Darbelere Karşı Dayanıklı

Darbeye karşı yüksek mukavemeti, emilimi ve titreşim sönümleme özelliği sayesin de kırılması muhtemel ürünlerin korunması için çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle kırılacak eşya taşınmasında(koli içi sabitleme elemanı olarak) epe köpük çok sık tercih edilen bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ayrıca epe köpük ürününüzü korumakla kalmayıp görsel olarak ta değer katmaktadır.

Son yıllar da Epe köpüğü bilhassa nakil (kargo)gerektiren alanlarda sık sık karşımıza çıkan bir ürün olarak görmekteyiz.

Tüm alanlarda kullanabileceğiniz epe köpük ile hizmet alanlarınız genişleyecek daha kaliteli ürün ve hizmet veriyor olacaksınız.